Dodies gardās ekskursijās Piena, maizes un medus svētku laikā!

Piena maizes medus svētki30.augustā Jelgavā norisināsies gadskārtējie Piena, maizes un medus svētki. Jelgavas reģionālais tūrisma centrs aicina doties ekskursijās un iepazīt Jelgavas apkārtnes mājražotājus, nobaudīt akcijas „Atklāj pašmāju garšas noslēpumus!” dalībnieku vasaras sezonas piedāvājumu un izmēģināt vēl citas izklaides un atpūtas iespējas.

30.augustā no pulksten 10 līdz 15 notiks ekskursija ar autobusu „Ciemos pie pārtikas amatniekiem”, kuras laikā tiks apmeklētas trīs saimniecības Ozolnieku un Jelgavas novados. Kā pirmo iepazīsim ķiploku pārstrādes uzņēmumu SIA „Antek” Ozolnieku novada Cenu pagastā. Tā saimniece Antra pastāstīs par ķiploku pārstādi un degustācijai piedāvās oriģinālus produktus no ķiplokiem. Jelgavas novada Platones pagasta saimniecībā „Undzēni” varēs uzzināt par dārzeņu audzēšanas procesu un nogaršot saimnieces Dailas gatavotos kāpostus. Ekskursijas noslēgumā tiks apmeklēta saimniecība „Blūdži” Sesavas pagastā, kur siera meistare Ināra pastāstīs par siera ražošanas procesu un degustācijai piedāvās vairāku veidu sierus. Ekskursiju vadīs gide Videga Vītola. Dalības maksa: 6,00 EUR pieaugušajiem, 5,00 EUR skolēniem, studentiem, pensionāriem; papildus maksa par degustācijām un objektu apmeklējumu – 7,50 EUR no personas.

30.augustā pulksten 13 sāksies ekskursija kājāmgājējiem “Atklāj pašmāju garšas noslēpumus!”. Dodoties pastaigā pa Jelgavu, būs iespējams apmeklēt trīs ēdināšanas uzņēmumus, kas piedalās šīs vasaras gardēžu akcijā “Atklāj pašmāju garšas noslēpumus!”. Ekskursijas laikā tiks degustēti akcijas ietvaros tapušie ēdieni un ikviens varēs uzzināt to gatavošanas noslēpumus. Ekskursijas maršrutā iekļauts restorāns “La Tour de Marie” Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas tornī, ģimenes restorāns “Hercogs” un krodziņš “Istaba”. Ekskursiju vadīs gide Signe Lūsiņa, ekskursija ilgs 2 stundas. Dalības maksa: 7,00 EUR pieaugušajiem, 6,00 EUR skolēniem, studentiem, pensionāriem.

Abām ekskursijām iepriekš jāpiesakās pa tālruni 63005447 vai e-pastu tic@tornis.jelgava.lv. Ekskursiju sākums no Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas torņa.

Jelgavas gidu piedāvājums

Jelgavas pilsētas, Jelgavas novada un Ozolnieku novada gide Zane Grava 30.augustā pulksten 9 aicina uz velopastaigu “Piens, maize, medus”. Brauciens sāksies pie Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas torņa un vedīs uz Sieramuižu, kur vairākām ielām doti ogu nosaukumi, bet ir arī Sieramuižas un Rudzu ielas, kas saskan ar svētku tematiku. Maršruts vedīs cauri Mežciemam, gar “Mucenieku” saimniecību, kur top “Līgas medus” produkcija. Paredzēts piestāt arī pie Vircavas muižas parka, bet tālāk ceļš vedīs uz Lielvircavas muižu, kur varēs aplūkot 19.gadsimta tērpus. Atpakaļ uz Jelgavu brauciens būs pa meža ceļiem un Romas ielu. Ekskursijas ilgums 4-5 stundas, maršruta garums apm. 43 km. Dalības maksa: 2,50 EUR pieaugušajiem, 1,50 EUR skolēniem; papildus maksa Lielvircavas muižā – 2,00 EUR no personas. Pieteikšanās ekskursijai pie Zanes Gravas pa tālruni 29733112.

Piena, maizes un medus svētku laikā ikviens var doties izbraukumos ar kuģīšiem, vikingu liellaivu vai ūdens velosipēdiem pa Lielupes un Driksas ūdeņiem, izbraukt ar velorikšām, iepazīt Jelgavas muzeju piedāvājumus, nobaudīt Jelgavas īpašos ēdienus un dzērienu, kā arī nogaršot vasaras sezonas ēdienus, piedaloties akcijā „Atklāj pašmāju garšas noslēpumus!”. Par tūrisma un aktīvās atpūtas piedāvājumu uzziniet mājas lapā www.visit.jelgava.lv vai Jelgavas reģionālajā tūrisma centrā, Akadēmijas ielā 1.

Informāciju sagatavoja
Jelgavas reģionālais tūrisma centrs