Jaunumi

Eksporta klubi – arī lauku uzņēmējiem!

Lai iedrošinātu esošos un topošos reģionu uzņēmējus domāt par savas produkcijas eksportu, “Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs” (LLKC) un “Latvijas Lauku forums” (LLF) ar Deivida Berija (David Barry) iniciatīvu un vadību jau maija sākumā visā Latvijā sāks sniegt atbalstu Lauku eksporta klubu izveidē.

Pirmā Lauku eksporta kluba tikšanās notiks 3. maijā Ozolniekos.

Jelgava_3.05.2016

Info_medijiem_Lauku_ekporta_klubi

 

Dzīvo pilnvērtīgi- dzīvo veselīgi!

Mēs, neliela domubiedru grupa, kas piekopj veselīgu dzīvesveidu un apzinās pareizas ēšanas svarīgumu, veidojam pulciņu, kas nodrošinās mūs un citus interesentus ar labas kvalitātes produktiem, kas nākuši tikai no bioloģiskajām lauksaimniecībām Jelgavai tuvējos reģionos Latvijā.

Šāda veida pulciņus sauc par tiešās iepirkšanas pulciņiem (www.tiesapirksana.lv). Tiešās pirkšanas pulciņi ir pircēju-entuziastu kopīgi radīta un organizēta iespēja regulāri (reizi nedēļā) tikt pie svaigas bioloģiski audzētas vietējās pārtikas, iegādājoties to pa tiešo no bioloģiskajiem zemniekiem.

Šāda prakse jau vairāk kā 10 gadus rezultatīvi darbojas daudzās valstīs, kā alternatīva industriālajai pārtikas sistēmai, kas veicina arvien intensīvāku, uz ķīmiskiem pesticīdiem, minerālmēsliem, antibiotikām un ĢMO bāzētu, lauksaimniecību un kurā pircējiem ir zudusi saikne ar patieso pārtikas ražotāju – lauksaimnieku. Tādēļ pircēji ņem pārtikas izvēli savās rokās un sadarbojas pa tiešo ar bioloģiskajiem zemniekiem. Pastāv dažādi tiešās pirkšanas veidi. Pircēji ar zemniekiem vienojas par konkrētu tiešās pirkšanas veidu, kas abām pusēm liekas visizdevīgākais.

Latvijā tiešās pirkšanas pulciņi izveidojušies pēdējo trīs gadu laikā un kustības ietvaros darbojas jau vairāk kā 15 pulciņi Rīgā un citās pilsētās. Kopā tajā šobrīd darbojas vairāk kā 500 ģimenes un vairāk kā 70 bioloģiskie zemnieki un mājražotāji (jāpiebilst, ka Jelgavā mēs būsim vienīgais šāda veida pulciņš).

Tiešās pirkšanas pulciņi veicina videi draudzīgāku pārtikas patēriņu, tiešā un netiešā veidā izglīto dalībniekus par pārtikas radītajām vides ietekmēm. Šāds iepirkuma modelis atbalsta tieši vietējo, bioloģisko lauksaimnieku, mazina “pārtikas jūdzes”, iepakojuma patēriņu (notiek organizēta taras atgriešana, zemnieki tiek izglītoti par videi draudzīgām iepakojuma alternatīvām), kā arī mazina pārtikas izmešanu, jo pirkumi netiek veikti impulsīvi, tiek novērtēta to augstvērtīgā izcelsme.

Un tāpēc, ja arī Tev rūp sava, savu bērnu un savu tuvinieku veselība, labsajūta, ja vēlies pārtikt no pilnībā tīriem un svaigiem produktiem, kas auguši un nākuši no Latvijas zemes, tad piesakies mūsu pulciņam jau tagad.

Pieteikšanās un sīkāka informācija iegūstama zvanot pa tālr. 29218352 (Aivars), 29423390 (Aelita) vai e-pastu: aelita.prokopenko@gmail.com.